Статті про дитяче харчування

Що таке розлад харчової поведінки та як його позбутись

Одним із найбільш частих розладів у дітей та підлітків є нервова анорексія (НА), нервова булімія та неконтрольоване переїдання. Незбалансоване харчування, яке характерно для цих розладів, є небезпечним порушенням здоров'я і тому його відновлення є основною складовою лікування.

Для дітей з нервовою анорексією й втратою ваги основною ціллю є відновлення маси тіла, а при переїданні — стабілізація ваги та нормалізація харчової поведінки. При нервовій булімії та переїданні важливо забезпечити адекватний режим та об'єм харчування.

Недостатнє харчування в разі анорексії приводить до:

  • затримки полового дозрівання, нерегулярним менструаціям

  • погіршення психологічного стану, зниження концентрації

  • порушення роботи серця (низький пульс та тиск)

  • запорів, головного болю, зневоднення
  • проблем зі шкірою, ламкого волосся та нігтів, руйнування емалі зубів.
Вибір тактики лікування анорексії виробляється на основі оцінок ступенів ризику для життя підлітка. Якщо ІМТ нижче 13 або нижче 70% і критично низькі показники такі, як пульс, артеріальний тиск, температура тіла, дитина повинна перебувати під наглядом лікарів. В інших випадках підліток може отримати консультативну допомогу психотерапевта або психіатра.

Школа дитячого харчування Наталії Чернеги

У нашій Школі дитячого харчування та медичному центрі «Педіатр і Я» ми працюємо з випадками різної складності. Наші спеціалісти: психолог, психіатр, гастроентеролог, спеціалісти з сенсорної інтеграції, а також харчування розробляють унікальні індивідуальні програми лікування, аби допомогти сім’ї позбутися таких захворювань, як булімія, анорексія та переїдання.

Телефонуйте та записуйтесь на консультації, аби перестати ризикувати здоров'ям дитини. Для запису пишіть нам в Інстаграм або телефонуйте: 0672232126
Розвиток та головні правила