ШКОЛА ДИТЯЧОГО ХАРЧУВАННЯ НАТАЛІЇ ЧЕРНЕГИ
Анорексія: як вилікувати?
Анорексія проявляється в підлітковому віці та впливає на все подальше життя. Як подолати вплив анорексії на стан організму та психіки?


Анорексія один з видів розладу харчової поведінки. Перші симптоми цього захворювання виявляються в підлітковому віці. Основними симптомами цього розладу є неадекватне сприйняття власного тіла, паталогічне бажання схуднути та не набирати вагу.

За статистичними даними та в нашій практиці дитячого медичного центру «Педіатр і Я», анорексія частіше зустрічається саме в дівчаток-підлітків, аніж у хлопчиків.

Захворювання дає про себе знати саме в підлітковому віці, адже це період коли людина змінюється. Поява таких негативного ставлення до власного тіла є виявом неготовності до вікових змін.

Ранні симптоми анорексії

• нездоровий інтерес до різноманітних дієт


• виключення певних продуктів з раціону, зазвичай, найбільш калорійних


• неадекватне сприйняття власного зовнішнього вигляду


• постійне незадоволення своєю вагою


Лікування анорексії обов'язково включає залучення не тільки спеціалістів
з харчування, але й психіатра або психотерапевта, спеціаліста
з харчування, ендокринолога та інших. Іноді лікування анорексії передбачає
роботу в стаціонарі, коли поведінка підлітка несе загрозу для його життя.
Зазвичай, спеціалісти центру «Педіатр і Я» та Школи дитячого харчування
надають консультативну допомогу, коли потреби в стаціонарному
лікуванні немає.

Хто ставить діагноз анорексія?

Діагноз та ефективне лікування призначає виключно лікар-психіатр. В ускладнених випадках передбачаються не тільки консультативна допомога, а й медикаментозна.


Психотерапія є невіддільною складовою лікування розладів харчової поведінки, у тому числі анорексії. Лікар-психіатр допомагає підлітку навчитись сприймати власне тіло з усіма його особливостями. Найбільший акцент у процесі лікування надається вихованню самоповаги та толерантного ставлення до себе. Однак лікування захворювання передбачать мультидисциплінарний підхід: психотерапевт, ендокринолог, дієтолог, гастроентеролог.





Основними ж задачами спеціаліста з харчування є розрахунок та корекція необхідної енергії та корисних речовин на період лікування та після нього. Також лікування анорексії неможливе без виховання звички планувати їжу - це стосується не тільки пацієнта, а також і його оточення: батьків, близьких друзів. Адже планування допомагає попередити зриви та дефіцити, які в майбутньому дуже погано вплинуть на нервову та гормональну системи. Зриви та дефіцити призводитимуть до збільшення рівня тривоги, втоми та депресії, тому так важливо їх уникати за допомогою планування.
Спеціалісти Школи дитячого харчування виконують роль консультантів, які проводитимуть сім’ю до здорового та раціонального ставлення до їжі й власного тіла.

Важливо вчасно звернутись за допомогою, аби не запустити хворобу й почати лікування вже зараз. Чим швидше ваша дитина подолає цю проблему, тим сильнішим буде її організм.

У Школі дитячого харчування ми проводимо консультації з психологом не тільки для пацієнтів з анорексією, але й для батьків. Групові сімейні консультації допомагають краще зрозуміти один одного та побудувати теплі стосунки, які допомагатимуть у лікуванні найскладніших хвороб.

Консультації з командою центру «Педіатр і Я» та Школи дитячого харчування можливі не тільки в Києві. Ми проводимо зустрічі онлайн зі спеціалістами з харчування, гастроентерологом, психологом, психотерапевтом. Телефонуйте або заповнюйте форму та отримуйте якісну медичну допомогу від команди Наталії Чернеги.

Записуйтесь на консультацію та отримуйте якісну медичну допомогу від команди Наталії Чернеги та Школи дитячого харчування
Тести та статті, які можуть вас зацікавити