Тест на виявлення обсесивно-компульсивного розладу

Цей розлад є складовою більшості проблем з харчуванням, депресії та поганого психологічного самопочуття. Вчасна діагностика та робота над ним є необхідною для уникнення серйозних захворювань.
Тест на виявлення схильності до ОКР
Прочитайте твердження і вкажіть "Так" чи "Ні". У кінці тесту ви знайдете ключі до розуміння вашого результату тесту.
 • 1
  Я переживаю через те, що в мене на руках можуть жити хвороботворчі бактерії, тому я часто мию руки. / Моя дитина часто переживає через те, що в неї на руках можуть жити хвороботворчі бактерії, тому часто їх миє.
 • 2
  Я уважно спостерігаю за тим, як кліпаю очима, ковтаю та дихаю. / Моя дитина уважно спостерігає за тим, як ковтає, кліпає очима та дихає.
 • 3
  Я постійно прибираю, мию та натираю до блиску підлогу, але мені все одно здається, що навколо мене недостатньо чисто. / Моя дитина постійно прибирає, миє та натирає підлогу до блиску, але їй все одно здається все занадто брудним.
 • 4
  Перед тим, як вийти з дому, я часто перевіряю, аби праска, крани та плита були вимкнені. / Моя дитина перед тим, як вийти з дому, часто перевіряє, аби всі прилади були вимкнені.
 • 5
  У мене є звичка рахувати непередбачувані речі. Наприклад, горошини на тарілці, цеглу під карнизом у спальні. / У моєї дитини є звичка рахувати непередбачувані речі. Наприклад, горошини на тарілці, цеглу під карнизом у спальні.
 • 6
  Мені не подобається, коли речі лежать не на своїх місцях або не в тому порядку чи напрямку. / Моїй дитині не подобається, коли речі лежать не на своїх місцях або не в тому порядку чи напрямку.
 • 7
  Я часто думаю про те, як виглядаю, які речі мені пасують, чи добре я виконую свою роботу. / Моя дитина часто думає про те, як виглядає, які речі їй пасують, чи добре вона виконує свою роботу.
 • 8
  У мене є ритуальні дії, які допомагають знизити рівень тривоги. Наприклад, перед тим, як вийти з дому, тричі клацнути пальцями, порахувати до 15 перед тим, який перейти дорогу. / У моєї дитини є ритуальні дії, які допомагають знизити рівень тривоги.
 • 9
  Мене часто турбують неприємні міркування, які спадають на думку проти моєї волі. / Мою дитину часто турбують неприємні міркування, які спадають на думку проти її волі.
 • 10

  Я маю нав'язливий страх тяжко захворіти (СНІД, пухлини, рак і таке інше). / Моя дитина має нав'язливий страх тяжко захворіти (СНІД, пухлини, рак і таке інше).

Тепер порахуйте кількість відповідей "так" і подивіться ключ до тесту.

1-3 відповіді "так" — легка схильність
4-5 відповідей "так" — помірні симптоми ОКР
6-7 відповідей "так" — виражені симптоми ОКР
8-9 відповідей "так" — тяжка форма ОКР

Ваша конфіденційність важлива для нас. Результати повністю анонімні. Результати тесту не є достатніми для встановлення діагнозу. Рекомендуємо звернутись на консультацію до психолога, психотерапевта чи психіатра.
Записуйтесь на консультацію та отримуйте якісну медичну допомогу від команди Наталії Чернеги та Школи дитячого харчування

Тести та статті, які можуть вас зацікавити