ШКОЛА ДИТЯЧОГО ХАРЧУВАННЯ НАТАЛІЇ ЧЕРНЕГИ
Булімія: як вилікувати?
Нервову булімію можуть помітити батьки, члени сім'ї, вчителі дитини, але часом це складно зробити. Хоча, варто зауважити, що підлітки ретельно приховують як переїдання, так і акти очищення організму.

Булімія розлад харчової поведінки, при якому дитина або підліток надмірно переїдає і потім «очищається». Для «очищення» організму діти використовують проносні, клізми, викликають блювоту, намагаються голодувати або надмірно займаються спортом. Такий стан є циклічним і постійним.

Ранні симптоми проявляються вже у віці 12 років, а іноді й раніше. Діти, які страждають на булімію мають середню вагу. У зв'язку з цим, часто стан не розпізнається батьками.

Ранні симптоми булімії
коливання ваги й занепокоєння дитиною з цього приводу

утримання ваги при надмірному апетиті

надмірні заняття спортом

періодичне голодування, заклопотаність їжею

проблеми зі шлунково-кишковим трактом: нудота, здуття, проноси, метеоризм, неприємний запах з рота


Лікування анорексії обов'язково включає залучення не тільки спеціалістів
з харчування, але й психіатра або психотерапевта, спеціаліста
з харчування, ендокринолога та інших. Іноді лікування анорексії передбачає
роботу в стаціонарі, коли поведінка підлітка несе загрозу для його життя.
Зазвичай, спеціалісти центру «Педіатр і Я» та Школи дитячого харчування
надають консультативну допомогу, коли потреби в стаціонарному
лікуванні немає.

Як розпізнати та лікувати булімію?

Нервову булімію можуть помітити батьки, члени сім'ї, вчителі дитини, але часом це складно зробити. Хоча, варто зауважити, що підлітки ретельно приховують як переїдання, так і акти очищення організму.

Нервова булімія зазвичай лікується за допомогою поєднання медичної допомоги, спрямованої на корекцію харчування, індивідуальну і сімейну терапію, зміну харчової поведінки.

У Школі дитячого харчування та медичному центрі «Педіатр і Я» ми працюємо з випадками різної складності булімії. Наші спеціалісти: психолог, психіатр, гастроентеролог, спеціалісти з сенсорної інтеграції, а також харчування розробляють унікальні індивідуальні програми лікування, аби допомогти сім’ї позбутися таких захворювань, як булімія, анорексія та переїдання.

Телефонуйте та записуйтесь на консультації, аби перестати ризикувати здоров'ям дитини.Записуйтесь на консультацію та отримуйте якісну медичну допомогу від команди Наталії Чернеги та Школи дитячого харчування
Тести і статті, які можуть вас зацікавити